This offer is no longer active. Click here for similar job offers!

Cofetar/ Patiser - Satu Mare

Delight Cupcakes SRL
The newest job offers - Delight Cupcakes SRL
See company details
Contract type Job
Career level Entry, Middle
City (Cities) Satu Mare
Offer domains
Services
Restaurants

This offer is no longer active.
For this job applied 5 persons.
This job ad expired on 15 December 2013.

Delight va fi prima brioşerie din nord-vestul ţării, deschisă în centrul oraşului Satu Mare. Pe lângă un design remarcabil, vom oferi o selecţie de deserturi internaţionale, cu care dorim să oferim o experienţă gourmet a deserturilor tuturor celor care ne calcă pragul. Pentru aceasta avem nevoie de o echipă motivată, pregătită şi implicată.

Pentru formarea echipei, suntem în căutarea unui COFETAR/ PATISER cu pregătire profesională în domeniu.

RESPONSABILITĂŢI:

  • Pregătirea mini prăjiturilor, deserturilor, torturilor si a altor produse de cofetărie-patiserie
  • Verificarea şi depozitarea ingredientelor pentru prepararea produselor și calculul consumului acestora în funcție de gramaj
  • Proiectarea și executarea produselor de patiserie mai elaborate
  • Depozitearea, prezentarea și asigurarea preparării și păstrării produselor în condiţii igienice
  • Selectarea, în colaborare cu managementul, a preparatelor noi care pot fi introduse în meniu

CERINŢE

  • Calificarea ca cofetar/patiser
  • Abilitatea de a lucra opt (8) ore pe zi în picioare
  • Posibilitatea de a incepe lucrul  de dimineaţă
  • Atenţie foarte mare la detalii
  • Personalitate plăcută si prietenoasă
  • Pasiune reală şi interes pentru domeniu

CE OFERIM

  • Pachet salarial atractiv
  • Participarea la training-uri, suportate de angajator
  • Oportunităţi de creştere profesională
  • Zona de lucru la standarde internationale
  • Un mediu de lucru cald şi bazat pe respect reciproc