This offer is no longer active. Click here for similar job offers!

ASISTENT DE FARMACIE - Bucuresti, Suceava, Oradea, Timisoara, Iasi, Bacau, Cluj, Constanta, Ploiesti

SC S.I.E.P.C.O.F.A.R. S.A. - Farmaciile DONA
The newest job offers - SC S.I.E.P.C.O.F.A.R. S.A. - Farmaciile DONA
See company details
Contract type Job
Career level Middle, Senior
City (Cities) BUCURESTI, Bacau, Baia Mare, Brasov, Cluj Napoca, Constanta, Iasi, Oradea, Ploiesti, Suceava, Timisoara, Voluntari  See on map
Offer domains

CANDIDATUL IDEAL:

  • Absolvent al unei scoli postliceale cu profil farmaceutic (asistent de farmacie).
  • Experienta pe un post similar constituie un avantaj.
  • Aviz de libera practica.
  • Cunostinte operare calculator.
  • Aptitudini de comunicare
  •  Aptitudinia de a lucra cu documente, capacitatea de a gestina informatii (culegere, clasificare, interpretare si transmitere a informatiilor

RESPONSABILITATI :

  • Asigura conservarea si eliberarea produselor medicamentoase, a   produselor igienico-cosmetice, precum si a dispozitivelor medicale,   raspunzand de calitatea acestora.
  •  Asigura conservarea si eliberarea produselor medicamentoase ce se pot       elibera fara prescriptie medicala.
  •   Verifica si monitorizeaza stocurile
  •   Receptioneaza si eticheteaza produse
  •   Este subordonat farmacistului sef si farmacistului de tura.
  •   Respecta principiile eticii si deontologiei profesionale.

BENEFICII

  •   Desfasurarea   activitatii intr-un mediu de lucru placut, tanar si foarte activ.
  •   Permanenta   instruire in domeniul de activitate .
  •   Decontarea   politelor de malpraxis si a cotizatiei de membru in O.A.M.M.R.
  •   Program de lucru   care sa permita un echilibru intre cariera si viata de familie.

  DESCRIEREA   COMPANIEI:

Compania SIPECOFAR este prezenta pe piata din anul 1993. Pana acum ne-am diferentiat prin oferirea de consultanta de calitate celor care trec pragul farmaciilor noastre. In continuare, viziunea noastra este ca “Farmaciile DONA” sa devina cel mai IUBIT si RESPECTAT lant de farmacii pe piata romaneasca, prin dezvoltarea unei afaceri sigure si durabile, cu Farmacisti cunoscuti si respectati de catre comunitate. In cadrul companiei noastre sunt apreciate: talentul de a munci cu oamenii, responsabilitatea, initiativa, experienta si profesionalismul. Toate aceste calitati sunt rasplatite corect si in moduri in care conteaza: oportunitati de avansare, facilitati si desigur printr-un pachet salarialcompetitiv.
Reteaua de farmacii este impartita in 6 centre regionale conduse de Directori de regiuni, acestia avand in subordine Coordonatorii de farmacii.